Serwis Turystyczny Łeby

notes (0)
    
Strona główna » Atrakcje w mieście » Pozostałe miejsca Łeba » Plaże Łeba - plaża A, B, C
 

Plaże Łeba - plaża A, B, C

inne nazwy
Plaże A, B, C
kategoria
Pozostałe miejsca,
 
Plaże Łeba - plaża A, B, C
Zobacz galerię zdjęć
 

Plaże w Łebie są zupełnie wyjątkowe. Cechują się przede wszystkim tym, że są to plaże bardzo płaskie i niezwykle szerokie. Zaś piasek, który się tam znajduje jest naprawdę czysty i miękki. Plaże w Łebie osłonięte są lasem sosnowym, zatem opuszczając miasto wchodzimy w las i mamy kontakt z naturą w najczystszej postaci. Przy każdym wejściu na plażę mamy wypożyczalnie sprzętów plażowych, więc nie musimy dźwigać własnego ekwipunku, jeśli mieszkamy daleko od plaży. Są tam również bardzo dobrze utrzymane toalety, a także wiele punków gastronomicznych, gdybyśmy mieli ochotę na pyszne jedzenie podczas opalania. Natomiast już na samej plaży możemy również skorzystać z wielu atrakcji jak przykładowo przejażdżka "Bananem", skuterem wodnym, turnieje piłki plażowej i różne zjeżdżalnie wodne i inne zabawy zorganizowane specjalnie dla maluchów. Dla nieco bardziej odważnych jest też możliwość skoku na Bungee.

Plaże w Łebie są równie atrakcyjne wieczorami. Można właśnie tam wybrać się na romantyczny spacer brzegiem morza i podziwiać piękno zachodzącego słońca. W Łebie mamy do wyboru tak naprawę trzy plaże – każda jest przedłużeniem następnej, ale nieco różnią się one od siebie. Otóż, najbardziej popularna Plaża A jest plażą strzeżoną. Ma bardzo dogodne położenie, łatwo na nią trafić jeśli udamy się ulicą Wojska Polskiego bądź też ulicą Sosnową. Warto przejść się właśnie ulicą Sosnową, bowiem tam na skarpie znajduje się ponad stuletni zamek – hotel Neptun. To na tej plaży można zaszaleć na wyżej wspomnianych skuterach wodnych czy na "Bananie". Jeśli zaś nie mamy lęku wysokości możemy polatać na spadochronie, który jest ciągnięty przez specjalną motorówkę.

Jeśli jednak nie mamy ochoty na wszystkie te rozrywki, możemy udać się na Plażę C. Jest to plaża niestrzeżona i nie ma tam niemal żadnych atrakcji typu skutery czy spadochrony, ale jest to tak naprawdę duży plus. Plaża ta bowiem jest mało uczęszczana, zatem jest to jak najbardziej odpowiednie miejsce dla ludzi wolących samotność i ciszę. I ostatnia Plaża B, strzeżona podobnie jak Plaża A znajduje się poza ścisłym centrum Łeby. Przed samą plażą jest duży parking, zatem wysiadając z samochodu dosłownie wchodzimy bezpośrednio na plażę. Jeśli jednak mamy ochotę dojść tam na nogach musimy udać się tam ulicą Turystyczną. To właśnie na tej plaży znajduje się całe mnóstwo atrakcji dla najmłodszych jak wspomniane zjeżdżalnie czy nawet plac zabaw.

komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
Z rodziną
więcej »
 

Pogoda w Łebie

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyka


gości on-line: 1
odwiedzin dzisiaj: 15
łącznie odsłon: 1067105
od dnia: 2012-02-01
czas generowania: 0.13
 
 

Zobacz także


 
© 2007-2019 MojaLeba.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Łeba - kurort nad Bałtykiem - prezentujemy hotele, noclegi, spa, pensjonaty i wiele innych...
Hotelisko.pl